Slovníček pojmů

Co je high availability?

High availability je koncept, který označuje schopnost systému nebo sítě zůstat dostupným/dostupnou a funkční i v případě výpadku jednoho nebo více prvků. High availability je důležité řešit ve chvíli, kdy je pro nás prioritou minimalizovat dobu výpadků a zajistit, aby uživatelé nebyli omezeni v přístupu k důležitým službám.

Proč je high availability / vysoká dostupnost důležitá?

Jak už bylo řečeno, koncept high availability minimalizuje dobu, po kterou jsou služby nedostupné, což je klíčové pro organizace závislé na nepřetržitém provozu. Při selhání jednoho prvku může systém stále plně fungovat díky redundantním zálohám. Pokud jsou služby dostupné, přispívá to k vyšší spokojenosti zákazníků a dodržení SLA.

Jak s high availability souvisí load balancer?

Klíčovým prvkem pro dosažení high availability je load balancer. Tím, že load balancer rovnoměrně distribuuje provoz na více serverů, minimalizuje riziko přetížení a zajišťuje, že každý server je využíván optimálně.Se ZCOMem získáte robustní a spolehlivé řešení pro nepřetržitý provoz vaší sítě. Kontaktujte nás pro individuální konzultaci a zajistěte si pro své služby (nejen) vysokou dostupnost.