Datacentra

Čtyři geograficky oddělené lokality, vysoká spolehlivost a bezpečnost

Pro provoz vlastního hardwaru i housing technologií klientů používáme v ZCOMu čtyři geograficky oddělená datová centra v Praze, kopie kritických záloh ukládáme také v jedné mimopražské lokalitě. Všechna námi využívaná datacentra disponují zálohovaným napájením i chlazením, jsou fyzicky zabezpečena proti nežádoucím přístupům i pro případ požáru a vyznačují se vysokou provozní spolehlivostí. Aplikace provozujeme i v zahraničních lokalitách, v takových případech pak používáme Amazon EC2 cloud, nebo služby prověřených poskytovatelů dedikovaných serverů v dané lokalitě.

Námi využívaná datová centra v Praze

TTC Teleport DC2

Sazečská 595/10, Praha
Jedno ze sedmi datacenter v ČR s Tier III certifikací. Jde o největší datacentrum ve střední Evropě (4 000 m2 pro technologie) a klade velký důraz na bezpečnost. Okolo datacentra je vytvořen ochranný perimetr s kontrolovaným přístupem, sály jsou oddělené od vnějších zdí objektu a stěny splňují nároky bezpečnostní třídy RC3.

TTC Teleport DC1

Tiskařská 257/10, Praha
Další datacentrum s rozšířenou bezpečností (disponuje ochranným perimetrem), pro zákaznické technologie nabízí celkem 1 600 m2 a má dvě 22kV elektrické přípojky.

Master DC Praha

Kodaňská 46, Praha
Pro zákaznické technologie nabízí celkem 850 m2 plochy, disponuje dvojicí trafostanic 1 250 kVA a využívá hybridní chlazení. Přístup do datacentra zajišťuje biometrická autentizace.

Coolhousing DC Praha

Vinohradská 190, Praha
Datacentrum Coolhousing se vyznačuje především výbornou přístupností optických tras.