nonstop support
+420 210 326 911

Datacentra

Čtyři geograficky oddělené lokality, vysoká spolehlivost a bezpečnost

Pro provoz vlastního hardwaru i housing technologií klientů používáme v ZCOMu čtyři geograficky oddělená datová centra v Praze, kopie kritických záloh ukládáme také v jedné mimopražské lokalitě. Všechna námi využívaná datacentra disponují zálohovaným napájením i chlazením, jsou fyzicky zabezpečena proti nežádoucím přístupům i pro případ požáru a vyznačují se vysokou provozní spolehlivostí. Aplikace provozujeme i v zahraničních lokalitách, v takových případech pak používáme Amazon EC2 cloud, nebo služby prověřených poskytovatelů dedikovaných serverů v dané lokalitě.

Námi využívaná datová centra v Praze

TTC Teleport DC2
TTC Teleport DC2
Sazečská 595/10, Praha
Jedno ze sedmi datacenter v ČR s Tier III certifikací. Jde o největší datacentrum ve střední Evropě (4 000 m2 pro technologie) a klade velký důraz na bezpečnost. Okolo datacentra je vytvořen ochranný perimetr s kontrolovaným přístupem, sály jsou oddělené od vnějších zdí objektu a stěny splňují nároky bezpečnostní třídy RC3.
TTC Teleport DC1
TTC Teleport DC1
Tiskařská 257/10, Praha
Další datacentrum s rozšířenou bezpečností (disponuje ochranným perimetrem), pro zákaznické technologie nabízí celkem 1 600 m2 a má dvě 22kV elektrické přípojky.
Master DC Praha
Master DC Praha
Kodaňská 46, Praha
Pro zákaznické technologie nabízí celkem 850 m2 plochy, disponuje dvojicí trafostanic 1 250 kVA a využívá hybridní chlazení. Přístup do datacentra zajišťuje biometrická autentizace.
Coolhousing DC Praha
Coolhousing DC Praha
Vinohradská 190, Praha
Datacentrum Coolhousing se vyznačuje především výbornou přístupností optických tras.

Máte dotazy? Napište.

Contact Form
enterchevron-down