Síťová infrastruktura

ZCOM.cz s.r.o. provozuje vlastní Autonomní Systém s více než 5000 ip adres. Jsme členy evroského správce IP adres RIPE a kompletní síťovou konektivitu zajišťujeme našimi vlastními routery. Síťová infrastruktura je vybudována zcela redundantně a neobsahuje jediný kritický bod, jehož selhání by způsobilo výpadek služeb. Jsme připojeni do sítí několika nezávislých usptream providerů a obou hlavních peeringových uzlů v Praze. Spoje mezi datacentry s naší technologií jsou realizovány na vyhrazených optických trasách.

Schéma sítě ZCOM.cz s.r.o. :


Ochrana proti útokům

Redundantní síťové uspořádání umožňuje flexibilní filtrování případných útoků na několika úrovních. Všechny servery našeho cloudu jsou připojeny 10Gbit přípojkami do síťové infrastruktury, což umožňuje filtrovat a analyzovat i velké datové toky přímo na jednotlivých serverech.

Pro dedikované servery a privátní cloudy dokážeme nabídnout Adaptivní firewall, který umožní odfiltrovat nežádoucí provoz ať už na základě země původu, sítě původu, protokolu, typu prohlížeče, části url, typu požadavku, frekvence požadavků či důležitosti provozu pro daný web (whitelisting přihlášených, prioritizace dle cílového publika,..). Adaptivní firewall je schopen dynamicky měnit pravidla a limity filtrace dle aktuální zátěže serverů a u přístupů na pomezí reputačního testu provést test prohlížeče (a vyfiltrovat tak nežádoucí boty) či uživateli nabídnout test organického přístupu přes captcha.