Slovníček pojmů

Co je DKIM záznam?

Víte, co je DKIM záznam? Pojďme si o tomto důležitém bodě pro zabezpečení e-mailové komunikace říct víc. DKIM, neboli DomainKeys Identified Mail, je technologie, která umožňuje ověřit, že e-mail byl odeslán skutečným vlastníkem domény a nebyl upravován či falšován během přenosu. Napomáhá tak odhalování falešných podvržených zpráv a vás tak chrání například před phishingem.

Co je DKIM záznam a jak funguje?

Otázkou je, jak DKIM ochrana funguje. Při odesílání e-mailu je k jeho hlavičce přidán digitální podpis, který je vytvořen pomocí klíče uloženého v DNS záznamu domény odesílatele. Příjemce poté může tento podpis ověřit pomocí veřejného klíče, který rovněž získá z DNS. Pokud se podpis shoduje, je e-mail považován za legitimní.

Ochrana proti phishingu

Jak už bylo řečeno, hlavním cílem DKIM záznamu je bránit falšování e-mailových zpráv, což je častá praktika při provádění phishingových útoků. Navíc DKIM záznam ověří i to, že zpráva nebyla po cestě k příjemci pozměněna či upravena. DKIM záznam přispěje ke zlepšení doručování vašich zpráv příjemcům – tzn. vaše e-maily nebudou padat adresátům mezi SPAMy.

Jak vám pomůže ZCOM?

ZCOM je odborníkem na správu infrastruktury, a rádi se postaráme i o tu vaši. S našimi znalostmi a know-how vám zajistíme (mimo jiné) bezpečnou a spolehlivou e-mailovou komunikaci. Chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat. Napište nám na support@zcom.cz nebo zavolejte na 210 326 911.