Slovníček pojmů

Co je privátní cloud?

Privátní cloud je typ cloudového prostředí, které je vyhrazené pouze jednomu subjektu, například jedinému podniku. Na rozdíl od veřejného cloudu, který je otevřený pro všechny uživatele, poskytuje privátní cloud výhradní přístup zevnitř podnikové sítě a kontrolu nad infrastrukturou a službami organizace.

Co je privátní cloud a jakou přidanou hodnotu nabízí uživateli?

Hlavní výhodou privátního cloudu je zvýšená bezpečnost a kontrola nad daty. Organizace má plnou kontrolu nad svými daty a infrastrukturou a může implementovat vlastní bezpečnostní opatření. To ocení zejména organizace s vysokými nároky na ochranu dat, jako jsou vládní instituce nebo finanční společnosti.

Další výhodou privátního cloudu je možnost přizpůsobit infrastrukturu a služby konkrétním potřebám organizace. Je možné ho poskládat z libovolného množství fyzických serverů.

Výkon privátního cloudu vám v ZCOMu navýšíme v řádu desítek minut

Privátní cloud od ZCOMu vytváří fyzické servery vytvořené přímo pro daného klienta. Vše přizpůsobíme na míru potřebám konkrétní organizace a konfiguraci lze navíc pohodlně a flexibilně upravovat – výkon navýšíme v řádu desítek minut. Pro zvýšení bezpečnosti můžeme jednotlivé servery umístit do různých datacenter.

Co je privátní cloud, jsme si sice řekli, ale o našich technologiích se rádi rozpovídáme dál. Pokud vás cokoliv zajímá, nebo hledáte řešení na míru pro vaši firmu, neváhejte nás kontaktovat.